Başarılı Öğrencilerimiz İnci, Zeynep, Duygu Onur Duyuyoruz

Başarılı Öğrencilerimiz

Sayın Mütevelli Üyemiz,

Sayın Bağışçımız,

Aşağıda sizlere iftihar vesilemiz,

3 Tıp öğrencimizin

başarı öykülerini göndermekten onur duyuyorum.

Bu öğrencilerimiz, Türk Böbrek Vakfı İstanbul Memorial Hizmet Hastanesi konferans salonunda kutlanacak olan, “14 Mart 100. Yılında” Tıp mensupları buluşmasında kendileri ile ilgili sunu vereceklerdir.

Sizlerin çok değerli katkılarıyla, bu günlere gelen öğrencilerimiz adına,

Sonsuz teşekkürler…

REV

Yönetim Kurulu Başkanı

Ferda KÖSTENDİL

Başarılı Öğrencilerimiz

Başarılı Öğrencilerimiz

  1. Mezun olan tıp öğrencimiz;
  • İnci KADRİBEGİÇ İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünü kazandı. Pediatrist olma hayali için İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’ndeki eğitimine ara verip tekrar hazırlandı ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, MIT David Koch Cancer Institute ve Harvard’ta kök hücre çalışmalarına katıldı. 2012 Nobel Tıp ödüllü Dr. Shinya Yamanaka’nın kurucusu olduğu ve direktörlüğünü halen devam ettirdiği Center for iPS Research and Application (CiRA), Kyoto Üniversitesi’nin 2016 internship elemelerinde seçilip projelere dahil edilen 17 öğrenciden biri oldu. İnci, NIH( National Institute for Health,USA) Kök Hücre Departmanı’nda çalışmalarına devam edecek.

 

  1. Devam eden tıp öğrencilerimiz;
  • Zeynep Naz Efe Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencisi. Bu yaz staj yapmak üzere Oxford Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi bölümüne kabul aldı. Prof. Dr. Charalambos  Antoniades’in ekibinde çalışma yapmak üzere yazın İngiltere’ye gidecek. Başvuru süreci, not ortalamasının ve üniversite sınav başarısının dikkate alındığı, Skype görüşmesi ile yabancı dil yetkinliğine karar verilip aylar süren emek isteyen bir süreçti. Emeklerinin karşılığını alması bizim için çok güzel bir duygu. Türkiye’den yetişen değerli bilim insanlarının ve hekimlerin izinden gitmek istemesi ve kendisinden sonra gelecek olanlara ışık tutabilmek en büyük hedefi.

 

  • Duygu ÜNER Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik doktora öğrencisi”Kısa orta ve uzun dönem kan şeker ölçümlerini eş zamanlı gerçekleştiren yeni bir ölçüm yöntemi geliştirme”. 1 yılı aşkın süredir bu konu ile ilgili çalışmaları devam ediyor. Eğer çalışması başarıya ulaşırsa en ücra köşedeki sağlık ocağında dahi geliştirdiği cihaz sayesinde h1A1c, HSA ve glikoz ölçümü aynı anda, hızlı ve ekonomik bir şekilde yapılabilecek.

DUYURULAR    REV    İLETİŞİM 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın